חיתוך בטון בצנרת

איך פותחים סתימה שנוצרה בצנרת מבטון וחלקי מתכת?

בטון יכול להגיע לצנרת בעת תהליכי בניה ושיפוצים. הבטון מתגבש בתוך הצנרת ויוצר סתימה נוקשה. עד לפני כמה שנים, בטון המתגבש בתוך הצנרת, היה מצריך חשיפה של הצנרת באמצעות שבירה, חציבה והרס של סביבת הצינור, לצורך חיתוך של הצנרת עד גילוי המיקום המדויק של הבטון והחלפה של הצינור כולו.

כיום קיים בתחום ציוד חדיש, המאפשר גילוי של התגבשות הבטון במיקומה המדויק בתוך הצינור, פתיחת הסתימה ותיקון של הצינור במידת הצורך – כל אלה ללא הרס של הסביבה, או של הצינור.

איך נוצרות סתימות של בטון בצנרת?

צינורות מים וביוב הם עדיין חלקים רגישים בתשתיות. הם עשויים לקלוט לתוכם לכלוך ופסולת, שגורמים לסתימה ובעצם משתקים את זרימת הנוזלים בתוך הצינור.

במקרים שבהם הסתימה נגרמת מחומרים רכים, אורגניים, קל יחסית לשחרר אותה, אך כשהסתימה נגרמת מחומרים קשים כמו בטון שנכנס בטעות פנימה במהלך שיפוץ, או בניה, או אפילו ברגים וחלקי מתכת אחרים, נדרשת עבודה עם ציוד מתקדם, המותאם במיוחד למקרים כאלה.

 

חיתוך בטון בצנרת מתבצע בעזרת רובוטים, המוכנסים אל הצינור, עם ראש יהלום, המותאם לניסור וריסוק של חומרים קשים כמו בטון ומתכת. הרובוט מרסק את החומרים התקועים בצינור והופך אותם לאבק, הנשטף בקלות עם הנוזלים העוברים בתוך הצינור.

לאחר פתיחת הסתימה – אפשר גם לתקן את הצינור ללא חיתוך, או פגיעה נוספת בסביבה – בעזרת שרוול מתנפח, המייצר טלאי בעזרת דבק מיוחד. כך נוצרת השלמה לחלק הפגוע בצינור ואין צורך להחליפו.

 

שירותים משלימים לחיתוך בטון

לסיכום – הטכנולוגיה של ריסוק בטון בצנרת ללא הרס, מאפשרת תיקון של צנרת תוך שמירה על הסביבה, חוסכת בזמן העבודה, בלכלוך, בנזקים ובעלויות העבודה.

 

חברת ים צילום צנרת מתמחה בסוגים שונים של תיקוני צנרת ללא חפירה, עבור צינורות מכל הסוגים ובכל הגדלים. החברה עובדת עם ציוד חדיש ומגוון, עם מיטב אנשי המקצוע ומעניקה שירותים למגוון לקוחות בישראל ובחו"ל. בין שירותי החברה: צילום כל סוגי הצנרות, פתיחת סתימות ללא הרס ותיקוני צינורות ללא חפירה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולצרף גם אתכם למעגל הלקוחות המרוצים שלנו.

לקבלת פרטים נוספים, צרו איתנו קשר בטלפונים: 053-7475755, 02-5366633, או לחצו כאן